Going round in circles

Na rozdíl od odpůrců sociálních sítí, obávajících se manipulace s veřejností, já mám facebook ráda. Sleduji skupiny, které mi zprostředkují komunikaci se starými přáteli a současně přinášejí nové, virtuální. A co sledovat nechci, co se mi nelíbí, prostě nesleduji.

Rok 2021 mě přivedl do nové skupiny „Going round in circles“. Kruhy, stehy a uprostřed knoflík. Ruční stehy jsou moje dávná láska z dob, kdy jsem začínala s prvním ručním quiltováním. Kruh je pro mě symbol dokonalosti, bez začátku a bez konce. A knoflík je jako ta třešnička na dortu.

Musím se přiznat, že jsem trochu neposlušná členka skupiny, nepostupuji podle doporučeného návodu, ale jdu svou vlastní cestou. Především používám jednu neutrální látku jako podklad. Pak se pokusím vytvořit koláž z těch nejmenších odstřižků, které normální patchworkářky vyhazují. Jenomže já nejsem normální a schovávám všechno. Kousky lehce přistehuji, najdu střed a začnu vyšívat soustředné kruhy. Čtverce jsou veliké 15 x 15 cm, takže při spojení devíti čtverců (3 x 3) získám svoji oblíbenou velikost cca 50 x 50 cm.

Postupně mě napadají další varianty, jak čtverce použít. Tak se zrodily dárkové sáčky nebo kuchyňské magnety. Tady jsou stehy opravdu maličké, a to mě baví. Správkyně skupiny Herma de Ruiter z Holandska je velice laskavá a moje dílka po zveřejnění chválí. Sama vytváří jeden čtverec denně a má jich už více než 600!

Moje výtvory naleznete v galerii Stehy.

Přidat komentář